JINDŘICHOHRADECKÉ ZERO

Nejnovější aktualita - budeme se stěhovat a rozšiřovat sortiment o potraviny. Moc se těším a předem děkuji za jakoukoliv podporu.

Od 8.1.2019 jsem v Jindřichově Hradci otevřela prostor, kde si mohou lidé z Hradce i širšího okolí nakoupit bezobalově eko drogerii a přírodní kosmetiku, doplňky pro bezobalovou domácnost a různé upcyklované předměty. Také je mým záměrem využívat tento prostor a s ním spojené komunikační kanály pro zvyšování povědomí veřejnosti o potřebě nevytvářet odpad, vzdělávání v oblasti využívání ekologických čisticích prostředků i významu snižování spotřeby vůbec. Díky existenci mého projektu bych tak ráda šířila osvětu i prostřednictvím spolupráce s místní samosprávou. Cílem je zkrátka snížení odpadové zátěže na naší planetě, protože bezobalové nakupování znamená nakupování do vlastních obalů, které člověk opakovaně používá.

Více informací najdete na stránkách projektu www.jhzero.cz.

Jindřichohradecké Zero je můj zatím poslední projekt, ve kterém jsem až po uši...

Před rokem jsme s mým mužem přestěhovali z Prahy na venkov. Konkrétně do malé vesničky Bednáreček nedaleko Jindřichova Hradce. V Praze jsem byla zvyklá nakupovat hodně věcí bezobalově a díky tomu, že jsem až do začátku letošního léta ještě občas pracovně do Prahy jezdila, tak jsem si holt zásoby dokupovala tam. V Jindřichově Hradci, ani smysluplně dojezdném okolí, totiž žádná bezobalová prodejna není.

A pak jdu takhle jednou po městě a vidím prázdný obchodní prostor k pronájmu. V tu chvíli mi blesklo hlavou, že by bylo skvělé, kdyby byl v Hradci bezobalový obchod.

Trvalo ale ještě několik měsíců než mi došlo, že když něco chci, je dobré do toho jít. A tak jsem si vzala projekt bezobalového obchodu s eko drogerií a přírodní kosmetikou za svůj.

Děkuji všem a těším se na setkání v našem obchodě.

Hana Dubovská