Mno. Občas se asi každý z nás ocitne v situaci, že neví kudy kam, nebo cítí, že věci nejsou tak, jak by si přál je mít. Může nám být jasné, čím to je, ale sami s tím neumíme pohnout, nebo prostě netušíme, kde by mohl být pes zakopaný.

Moje zkušenost je, že všechno souvisí se vším, takže drobné změny v jedné oblasti života se postupně stávají většími a ovlivňují i další oblasti. Není to ale nic, co by se dělo nějak zvenku - možná s výjimkou úpravy interiéru. Spíše se to děje tím, že se každá změna odráží ve změně našeho postoje, našeho chápání, vnímání, reagování, a to se pak projevuje i ve všem dalším, co děláme.

Znáte to: pokud chcete změnit svůj vztah s někým druhým, je třeba začít u sebe. Asi už jste to slyšeli stokrát. Tím více to platí, pokud chcete změnit svůj vztah sami k sobě. Ono to taky většinou všechno se vztahem sama k sobě souvisí.

Ať už jdou kila nahoru, nedaří se nám dostat do naší obvyklé váhy, nebo špatně spíme, připadá nám nesprávné odpočívat, když ostatní pracují, zdá se nám, že musíme vyhovět všem, kdo nás žádají o pomoc, až sami padáme na hubu, pokládáme situaci, kdy nám bezdůvodně hubuje šéf, za normální, bereme na sebe chyby či problémy druhých, nebo máme pocit, že za všechno, co se nám děje, může někdo druhý. A asi byste dovedli doplnit tenhle seznam spoustou dalších situací, které způsobují, že náš pocit ze života není dobrý, nebo je to tak půl napůl...

Takže, mám pro vás snad dobrou zprávu. Se vším se dá něco dělat a dokonce vy sami víte, co to je.

Že ne?

Já věřím, že ano. Možná jen potřebujete pomoci ty odpovědi v sobě najít. A nebo pomoci najít odvahu je realizovat.

Začít se dá z mnoha konců, třeba zrovna úpravou přístupu ke stravování nebo interiéru vašeho domova. Obojí úzce souvisí s naším fyzickým i psychickým zdravím. Čím zdravější tělo, tím lépe se cítíme psychicky a lépe zvládáme různé situace. Tím snadněji nacházíme odvahu pustit se do věcí, které jsme dlouho odkládali nebo se jich prostě obávali. A také máme lepší vztah sami k sobě. A čím více máme rádi sami sebe, tím více nás mají rádi i ostatní.

Zdá se to prosté, ale já vím, že to není snadné. Pokud máte chuť pustit se do toho, můžeme kousek vaší cesty kráčet spolu. A to buď osobně, nebo i on-line. V dnešní době máme opravdu výhodu, že si můžeme pomoci, i když jsme od sebe stovky kilometrů daleko.


Ozvěte se mi, a na úvodní konzultaci zdarma společně zjistíme, jestli se nám spolu bude kráčet dobře.